Home page > Aktuality > Dětský den - Den otevřených dveří

Dětský den - Den otevřených dveří

Datum: 
18.6.2018 16:45

U chemiků se děti ani dospělí nenudili

V pátek 15. června od 8:30 do 13:00 hodin se v libereckých dolních kasárnách uskutečnil již tradiční dětský den a současně den otevřených dveří pod záštitou primátora statutárního města Liberec Tibora Batthyányho.

Příslušníci 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany připravili pro návštěvníky, kterých letos bylo téměř 1 500, ukázku techniky, materiálu, zbraní a vybavení chemického vojska. Liberečtí vojáci veřejnosti předvedli své umění v rámci ukázek vojenského lezení a boje zblízka, kde se mohli návštěvníci aktivně zapojit a vyzkoušet si třeba zdolat horolezeckou stěnu na lezeckém trenažeru JAKUB. Dalšími aktivními stanovišti byly střelba ze vzduchovky a z airsoftových zbraní a praktická ukázka první pomoci. Nemalý zájem dětí byl také u příslušníků ze střediska speciálního určení, kteří dětem předváděli chemické pokusy.

Svoje vybavení a techniku předvedli také vojáci z Vojenské policie a z Centra vojenské kynologie – Chotyně, kteří lákali návštěvníky ukázkou výcviku služebních psů. Zajímavým zpestřením byla bezesporu prezentace svazu chovatelů koz a ovcí, kteří ukázali, jak se stříhají ovce nebo jak se zpracovává vlna.  Pro ty nejmenší byla připravena k prohlédnutí výstava „Jede, jede mašinka“ a letos poprvé měli svoje stanoviště také zaměstnanci Domu dětí a mládeže Větrník, kteří měli pro děti připravené spoustu zajímavých naučných aktivit. Pro ostatní byla ještě připravená komentovaná prohlídka muzea chemického vojska. Na sportovním areálu Svojsíkova si všichni návštěvníci mohli zasoutěžit v nejrůznějších sportovních disciplínách se sladkou odměnou.

„Den otevřených dveří se u nás v kasárnách dlouhodobě těší velké oblibě a jsem rád, že i letos tomu i díky slunečnému počasí nebylo jinak.“ uvedl velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany plukovník Karel Navrátil.

 

Autor: nadrotmistr Pavel Tichý, zastupující tiskový a informační důstojník 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany

Foto: prap. Michael Machek

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru