Home page > Aktuality > Slavnostní nástup 31. prchbo ke Dni ozbrojených sil

Slavnostní nástup 31. prchbo ke Dni ozbrojených sil

Slavnostní nástup u libereckých chemiků

 

V pondělí 25. června se v libereckých kasárnách za účasti vzácných hostů uskutečnil slavnostní nástup 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany u příležitosti Dne ozbrojených sil.

Rozkazem prezidenta republiky z roku 2002 byl 30. červen ustanoven jako Den ozbrojených sil České republiky. Stalo se tak v souladu s historickými tradicemi našich ozbrojených sil, kdy legionáři 30. června 1918 stáli nastoupeni na pláni u francouzského města Darney ke slavnostní vojenské přísaze. Francie jako první spojenecká země uznala Československou národní radu jako nejvyšší orgán spravující veškeré zájmy národa jako základ příští československé vlády.

I liberečtí chemici si tento den připomněli slavnostním nástupem v kasárnách 6. října za účasti náměstka hejtmana Přemysla Sobotky a krajských ředitelů všech základních složek Integrovaného záchranného systému. Po přečtení Rozkazu ministryně obrany ke Dni ozbrojených sil vystoupil se svou zdravicí také ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Luděk Kramář, který poděkoval vojákům 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany za dosavadní spolupráci a součinnost při pořádání metodického cvičení „Liberecká 155“.

Na závěr nástupu vystoupil ze svým projevem náčelník štábu pluku podplukovník Martin Fokt, který zastupoval velitele. Ve své řeči, kde mimo jiné zdůraznil připomínání tradic, na které v současné době navazujeme, ale také zhodnotil významné úkoly uplynulého půl roku. „Za splnění těchto úkolů bych Vám chtěl jménem velení 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany poděkovat.“ řekl vojákům podplukovník Fokt.

 

Autor: nadrotmistr Pavel Tichý, zastupující tiskový a informační důstojník 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany

Foto: nrtm. Pavel Tichý

Fotogalerie

Nahoru