Aktivní záloha

img_4893.jpg

U 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany generálmajora Oskara Starkoče je v současné době vybudována četa dekontaminace a četa radiačního a chemického průzkumu Aktivních záloh.

Personálně jsou tyto dvě čety zatím plně obsazené.

Jediná volná místa AZ zůstávají na štábu 31. pluku. Jedná se o místa předurčená především pro bývalé vojáky z povolání, kteří znají vojenské prostředí a metody štábní práce.

I přes stoprocentní naplněnost těchto dvou čet, budeme rádi, když se nám ozvete. My bychom si kontakt na vás uschovali pro případ, kdyby se nějaké místo uvolnilo. Anebo vás můžeme orientovat na Pěší rotu AZ při KVV Liberec, se kterou náš pluk spolupracuje především na vševojskovém výcviku.

kpt. Josef Fadrhonc, náčelník skupiny AZ 31. pluku: tel. 973 261 076

personální oddělení 31. pluku: tel. 973 261 011

img_5942.jpg

Jak se stát příslušníkem Aktivní zálohy Armády České Republiky?

- Kontaktovat rekrutační oddělení Krajského vojenského velitelství.

- Případní zájemci musí samozřejmě v souladu se zákony naší země projít výběrem, lékařským posouzením svého tělesného a duševního stavu a následně i základním výcvikem ve Vojenské akademii ve Vyškově.

- Po absolvování základního výcviku projdou příslušníci jednotky odborným výcvikem v liberecké posádce a následně jsme pro ně připravili společný polní výcvik s jednotkami našeho pluku.

- U vybraných příslušníků, kteří budou zařazeni na funkce řidičů je nezbytným předpokladem řidičský průkaz skupiny "C" a povolení pro řízení vozidel s modrým majákem, což jsme schopni formou kurzů zajistit.

- U zájemců (vyjma dvou důstojnických pozic) nepožadujeme specifické odborné znalosti, vycvičíme Vás. Vašimi instruktory budou profesionální vojáci, kteří mají rozsáhlé teoretické i praktické znalosti a navíc i zkušenosti ze zahraničních operací.

img_5994.jpg

Chceme, aby záložáci byli nedílnou součástí našeho pluku a aby se začali podílet na nové tradici útvaru a vlastně celé české armády. Obrana naší země není otázkou pouze profesionální armády. Vycvičená a motivovaná aktivní záloha bude jedním z pilířů obrany České republiky!

img_4885.jpg

Kompletní informace o aktivní záloze najdete na oficiálním webu zde!