Předání velení pluku

1._nastoupene_jednotky_31._prchbo.jpg
  • 25.6.2021
  • Pavel Tichý

24. června 2021 proběhl v libereckých Kasárnách 6. října slavnostní nástup u příležitosti Dne ozbrojených sil.

V průběhu tohoto nástupu se rozloučil s 31. plukem radiační, chemické a biologické ochrany generálmajora Oskara Starkoče plk. gšt. Libor Švec, který útvaru velel od roku 2019. Ve funkci ho od 
1. července nahradí plk. gšt. Martin Fokt, který do této doby sloužil jako vedoucí oddělení chemického vojska – náčelník chemického vojska odboru rozvoje pozemních sil Sekce rozvoje sil Ministerstva obrany.

Přítomen byl velitel pozemních sil genmjr. Ladislav Jung, který mimo jiného ocenil profesionalitu libereckých chemiků a poděkoval odcházejícímu veliteli za mnohaleté osobní nasazení ve prospěch pluku.

Plk. gšt. Fokt ve svém projevu vyjádřil postoj pokračovat v dynamice výcviku a rozvoje pluku. „Odcházím v období, kdy všechny procesy velení a řízení fungují velice dobře, kdy se daří dokončovat dlouholeté projekty na inovace našeho vybavení, kdy plníme úkoly ve prospěch pozemních sil i nadnárodních struktur. A nechci, aby to znělo jako klišé, ale sloužil jsem s vámi rád,“ řekl odcházející velitel plk. gšt. Libor Švec.

Fotogalerie